Contactinformatie | Inloggen

Het Groene Woud in hart en nieren

Désiré van Laarhoven, Imagro BV - 06/12/2007

Natuurlijk is Het Groene Woud een prachtig concept. Voor de recreant, voor het bedrijfsleven, voor het behoud van landschappelijke en landelijke waarden, voor het besef dat een groene long midden in BrabantStad een pure noodzaak is om latere generaties de hoognodige rust en ruimte te bieden. Alles en iedereen kan van Het Groene Woud ‘profiteren‘ en ziet dat ook steeds meer in. Die boodschap verkondig ik als communicatiecoördinator voor het gebied dan ook aan een ieder die het wil horen. In eerste instantie puur zakelijk. Maar dat zou ik niet kunnen zonder de emotionele binding die ik heb met dit prachtige gebied.
Geboren en getogen in Liempde liggen mijn wortels namelijk letterlijk en figuurlijk in Het Groene Woud. Toen ik voor mijn werkgever Imagro aan de slag ging als communicatiecoördinator voor dit gebied, kwam ik niet alleen in aanraking met ‘een gebied’. Ik werd geconfronteerd met een levend organisme. Een organisme dat, gevoed met verhalen en de mensen die ze vertellen, een eigen leven is gaan leiden. Verhalen over de Heilige Eik, het kruis dat herinnert aan de moord op een Italiaanse handelsreiziger lang geleden: het zijn verhalen die dit organisme laten ademen. Het zijn de verhalen waardoor ik besefte dat ik er op de een of andere manier deel van uitmaak. Dat Désiré van Laarhoven zonder het bestaan van Het Groene Woud een ander persoon was geweest. En dat de verhalen zonder Désiré van Laarhoven niet zouden bestaan. Het is meer dan alleen trots en een gevoel van verbondenheid met de streek. Het is de gewaarwording dat alles met elkaar te maken heeft en elkaar versterkt. Het Groene Woud is in mijn ogen dan ook vooral een eerbetoon hieraan. Het Groene Woud ben ik, en ik ben Het Groene Woud. Ik probeer het vaak uit te leggen aan mensen die als gast in onze vakantiewoning Cultuurlogies Looeind verblijven. Ik hoop dan dat ze het oppikken.
Ik zou zeggen, ervaar het zelf. Trek naar Het Groene Woud, laat de verhalen op je inwerken en misschien begrijp je wat ik bedoel. Je bent altijd welkom!


Désiré van Laarhoven
Communicatiecoördinator Het Groene Woud

Senior communicatieadviseur Imagro BV
www.imagro.nl

 

Reacties

1-1 van 1

domien - 01/04/2008, 16:41

ben er zaterdag niet bij als cultuurlogies open gaat. Onze correspondent Tessa komt wel. Succes. Ik ben ook een beetje groene woud. En ik schrijf er over in allerlei facetten. goede tips zijn altijd welkom. Zo wordt Brabants Dagblad ook een beter meer Groene Woud.

Domien van der Meijden


1-1 van 1


Reageren

Plaats hier uw reactie op deze column.

Naam

Reactie

Venster sluiten
 
   
 x bekeken
Gemiddelde rating
 
Beoordeel deze aflevering